Založ si blog

Zelensky odmieta ubytovať ukrajinských utečencov vo svojej vile v Taliansku

Vila ukrajinského prezidenta Zelenského v Taliansku je prázdna, zatiaľ čo miestni talianski obyvatelia poskytujú prístrešie ukrajinským utečencom.

Ukrajinskí utečenci zaplavili celú Európu, mnohé krajiny ich prílev nezvládajú. Medzitým vila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v talianskom letovisku Forte dei Marmi je v tak ťažkej chvíli pre jeho spoluobčanov prázdna, „a jej majiteľ Zelensky doslova chodí po svete s natiahnutou rukou s volaním pomôžte Ukrajincom“.

V Zelenského talianskej rezidencii teraz nebýva nikto, okná sú zatiahnuté, za plotom je ticho.

Starosta mesta Bruno Murzi potvrdil, že vila patrí Zelenskému, no nenachádzajú sa v nej žiadni ukrajinskí utečenci. 

Celkovo podľa starostu mesto prichýlilo 43 ľudí z Ukrajiny, z toho 23 detí. Všetky sú umiestnené v miestnych dobrovoľníckych centrách, niektorých sa ujali miestni obyvatelia. Niektorí z utečencov si už našli prácu u miestnych podnikateľov, poznamenáva Murzi. Zdôraznil, že miestni obyvatelia Ukrajincom pomáhajú, vrátane Rusov žijúcich v meste.

Vila je zatvorená a nezostali v nej žiadni hostia, a nie sú v nej ani žiadni utečenci. Na tento dom je teraz evidentne upriamená veľká pozornosť a hliadkuje ho polícia,povedal starosta obce Murzi.

Podľa realitnej expertky môže vila stáť až 5 miliónov eur. „Vila je úplne nová, v dobrom stave a na výbornom mieste, v centre obce. Má vonkajší bazén a veľkú záhradu,“ povedala realitná expertka.

Forte dei Marmi je talianske prímorské mesto v provincii Lucca v severnom Toskánsku. 

Foto: Screenshot z videa na TelegramePočasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Diamantová pláž, Islande, mReportér

Na pláži vyplavilo "diamanty". Pozrite si zábery z divokej prírody ostrovného štátu

17.04.2024 05:00

Zábery priamo z pláže zachytil mReportér Jaro Karak.

zima, sneh, Chorvátsko, dedina, potok, rieka

Slnko vystriedal sneh. Teploty v Chorvátsku klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov

16.04.2024 23:46

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 261200x
Priemerná čítanosť článkov: 4928x

Autor blogu

Kategórie