Založ si blog

Zelensky odmieta ubytovať ukrajinských utečencov vo svojej vile v Taliansku

Vila ukrajinského prezidenta Zelenského v Taliansku je prázdna, zatiaľ čo miestni talianski obyvatelia poskytujú prístrešie ukrajinským utečencom.

Ukrajinskí utečenci zaplavili celú Európu, mnohé krajiny ich prílev nezvládajú. Medzitým vila ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v talianskom letovisku Forte dei Marmi je v tak ťažkej chvíli pre jeho spoluobčanov prázdna, „a jej majiteľ Zelensky doslova chodí po svete s natiahnutou rukou s volaním pomôžte Ukrajincom“.

V Zelenského talianskej rezidencii teraz nebýva nikto, okná sú zatiahnuté, za plotom je ticho.

Starosta mesta Bruno Murzi potvrdil, že vila patrí Zelenskému, no nenachádzajú sa v nej žiadni ukrajinskí utečenci. 

Celkovo podľa starostu mesto prichýlilo 43 ľudí z Ukrajiny, z toho 23 detí. Všetky sú umiestnené v miestnych dobrovoľníckych centrách, niektorých sa ujali miestni obyvatelia. Niektorí z utečencov si už našli prácu u miestnych podnikateľov, poznamenáva Murzi. Zdôraznil, že miestni obyvatelia Ukrajincom pomáhajú, vrátane Rusov žijúcich v meste.

Vila je zatvorená a nezostali v nej žiadni hostia, a nie sú v nej ani žiadni utečenci. Na tento dom je teraz evidentne upriamená veľká pozornosť a hliadkuje ho polícia,povedal starosta obce Murzi.

Podľa realitnej expertky môže vila stáť až 5 miliónov eur. „Vila je úplne nová, v dobrom stave a na výbornom mieste, v centre obce. Má vonkajší bazén a veľkú záhradu,“ povedala realitná expertka.

Forte dei Marmi je talianske prímorské mesto v provincii Lucca v severnom Toskánsku. 

Foto: Screenshot z videa na TelegramePočasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Poland Politics Law

Poľská vláda na opozíciu uplietla ruský bič

31.05.2023 18:04

V krajine, kde Putinova agresia proti Ukrajine ešte viac vyhrotila tradičné protiruské nálady, má novozriadená vyšetrovacia komisia skúmať, kto z domácich politikov podľahol vplyvu Moskvy.

Mikuláš Dzurinda, László Sólymos

Sólymos: Spájame sa s Dzurindom, lebo je v štáte chaos ako po Mečiarovi

31.05.2023 17:28

Spojenie považuje Sólymos za prirodzené aj z hľadiska hodnotového ukotvenia, uznáva však, že k nemu prišlo pomerne neskoro.

loď, Ukrajina, vojna, Jurij Olefirenko

Rusko údajne zničilo poslednú ukrajinskú vojenskú loď. Podľa Britov Moskva stráca iniciatívu

31.05.2023 17:25

Ruský rezort obrany však o zničení lode neposkytol dôkazy.

Jaroslav Naď, Demokrati

Na Ficovo odhalenie reaguje Naď aj prezídium. Je to klamstvo, polícia upozornila na dva hoaxy

31.05.2023 17:09

Skupinu, o ktorej hovoril Smer na tlačovke, mali vytvoriť ešte počas vlády Roberta Fica v roku 2018.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 249070x
Priemerná čítanosť článkov: 4699x

Autor blogu

Kategórie