Založ si blog

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona.

„Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je desaťkrát väčšie ako naše. Majú výhodu vo vzduchu, v delostrelectve, v zoskupení na zemi, “ hovoria ukrajinskí militanti z práporu Azov, ktorí žiadajú svetových lídrov, aby ich evakuovali zo závodu Azovstal v Mariupole.

„Obraciame sa na svetových lídrov a prosíme ich, aby nám pomohli a prepravili nás na územie tretej krajiny,“ žiadajú ukrajinskí militanti z práporu Azov.

Podľa ukrajinských militantov z práporu Azov majú v závode Azovstal asi 500 zranených militantov. Poskytnúť im zdravotnú pomoc je podľa ich slov problematické. „Doslova hnijú,“ tvrdia.

V súčasnosti sa na území závodu Azovstal v Mariupole ukrývajú najmä predstavitelia ukrajinského nacionalistického práporu Azov a zahraniční žoldnieri. Zvyšok územia Mariupolu je obsadený ruskou armádou.

Niekoľko členov ukrajinského práporu Azov. Foto: Screenshot z videa na Telegrame

Grafické znázornenie bunkrov pod závodom Azovstal, kde sa momentálne nachádza okolo 1500 militantov, hlavne členov ukrajinského práporu Azov a zahraničných žoldnierov. Foto: Screenshot z videa na Telegrame.

Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Do akého vojenského konfliktu nás tí šmejdi z hegeromatovičovej vlády zatiahnu nabudúce? Do saudskoarabsko-jemenského? Do etiópsko-eritrejského? Do turecko-kurdského? Do azerbajdžansko-arménskeho? Alebo do akého ďalšieho?

18.04.2022

Vo svete je množstvo vojenských konfliktov. Jedným z nich je aj rusko-ukrajinský vojenský konflikt, do ktorého nás ako Slovenskú republiku zatiahli tí šmejdi z hegeromatovičovej vlády, a to napríklad dodávkami zbraní Ukrajine, darovaním systému S-300 Ukrajine, darovaním 11 slovenských stíhacích lietadiel MiG-29 Ukrajine, ktoré pripravujú … Ja sa pýtam: „Akým [...]

SR premiér Fico atentát stav Kaliňák BBX

Tri dni po atentáte na Fica: Čo zatiaľ vieme? Otázky a odpovede, premiér ostáva na JIS, atentátnik ide pred súd

18.05.2024 07:00

Premiérov stav je stále vážny, súd bude rozhodovať o väzbe pre útočníka. Zatiaľ to viac ako na upokojenie vyzerá na pokračujúcu polarizáciu.

zlodej, krádež, lúpež, zlodeji, kradnutie

Fontána di Trevi aj Eiffelova veža. Pozrite si rebríček krajín, kde si treba dať najväčší pozor na vreckárov

18.05.2024 06:00

Britskí odborníci zostavili tzv. Európsky index vreckových krádeží. Pri ktorých turistických atrakciách sa najviac kradne?

Erik Kaliňák

Po atentáte na Fica čelia vyhrážkam koaliční poslanci aj minister. Viacerí majú sprísnený režim

18.05.2024 06:00

Vyhrážky smerovali aj na iných poslancov a ministrov.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: Zelenskyj: Absurdné, Západ sa bojí porážky Ruska, ale nechce ani aby prehrala Ukrajina

18.05.2024 06:00, aktualizované: 07:49

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa posťažoval, že Západ Ukrajine zakazuje používať zbrane dodané Európou a Spojenými štátmi k úderom na ruské územie.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 263194x
Priemerná čítanosť článkov: 4966x

Autor blogu

Kategórie