Založ si blog

„Slovenské“ S-300 zlikvidované na Ukrajine

Ide o ten protilietadlový raketový systém S-300, ktorý Matovičovo-Hegerova vláda „darovala“ (tak to povedal Heger) Ukrajine. Preto aj tie úvodzovky v nadpise („Slovenské“), keďže ono už prakticky patrilo „obdarovanej“ Ukrajine. Ale pred týždňom bolo ešte vo vlastníctve Slovenskej republiky.

Ruská armáda pomocou námorných rakiet Kalibr zničila vybavenie protilietadlovej raketovej divízie S-300 dodané na Ukrajinu zo Slovenska.

V nedeľu 10. apríla ruské vysoko presné námorné rakety Kalibr na južnom okraji Dnepropetrovska zničili techniku ukrajinskej ​​protilietadlovej raketovej divízie S-300, ktorá bola dodaná Ukrajine zo Slovenska, a bola ukrytá v hangári. Zasiahnuté boli štyri odpaľovacie zariadenia S-300 a až 25 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl.

Hovoríme o tom protilietadlovom raketovom systéme S-300, ktoré Slovensko „darovalo“ Ukrajine.

Heger 8. apríla potvrdil darovanie jediného slovenského protiraketového systému S-300 Ukrajine. Dodávka zbraní bola tajná a trvala dva dni. Slovensko sa stalo prvou členskou krajinou NATO, ktorá poskytla Ukrajine takéto zbrane.

Ruské vzdušné sily zlikvidovali toto S-300 zo Slovenska do niekoľkých dní po ich dodaní. Ruská spravodajská služba o pohybe tohto S-300 zbierala informácie a identifikovala jeho umiestnenie v ukrajinskom vojenskom objekte, v hangári pri Dnepropetrovsku.

Rusko je vyzbrojené vysoko výkonnými raketami, napríklad Kňižalmi, Iskandermi a Kalibrami, ktoré môžu po identifikácii veľmi rýchlo zlikvidovať takéto ciele na Ukrajine.

Foto: Screenshot z videa na Telegrame
Foto: Screenshot z videa na Telegrame

Foto: Screenshot z videa na Telegrame

Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Poland Politics Law

Poľská vláda na opozíciu uplietla ruský bič

31.05.2023 18:04

V krajine, kde Putinova agresia proti Ukrajine ešte viac vyhrotila tradičné protiruské nálady, má novozriadená vyšetrovacia komisia skúmať, kto z domácich politikov podľahol vplyvu Moskvy.

Mikuláš Dzurinda, László Sólymos

Sólymos: Spájame sa s Dzurindom, lebo je v štáte chaos ako po Mečiarovi

31.05.2023 17:28

Spojenie považuje Sólymos za prirodzené aj z hľadiska hodnotového ukotvenia, uznáva však, že k nemu prišlo pomerne neskoro.

loď, Ukrajina, vojna, Jurij Olefirenko

Rusko údajne zničilo poslednú ukrajinskú vojenskú loď. Podľa Britov Moskva stráca iniciatívu

31.05.2023 17:25

Ruský rezort obrany však o zničení lode neposkytol dôkazy.

Jaroslav Naď, Demokrati

Na Ficovo odhalenie reaguje Naď aj prezídium. Je to klamstvo, polícia upozornila na dva hoaxy

31.05.2023 17:09

Skupinu, o ktorej hovoril Smer na tlačovke, mali vytvoriť ešte počas vlády Roberta Fica v roku 2018.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 249080x
Priemerná čítanosť článkov: 4700x

Autor blogu

Kategórie