Založ si blog

„Slovenské“ S-300 zlikvidované na Ukrajine

Ide o ten protilietadlový raketový systém S-300, ktorý Matovičovo-Hegerova vláda „darovala“ (tak to povedal Heger) Ukrajine. Preto aj tie úvodzovky v nadpise („Slovenské“), keďže ono už prakticky patrilo „obdarovanej“ Ukrajine. Ale pred týždňom bolo ešte vo vlastníctve Slovenskej republiky.

Ruská armáda pomocou námorných rakiet Kalibr zničila vybavenie protilietadlovej raketovej divízie S-300 dodané na Ukrajinu zo Slovenska.

V nedeľu 10. apríla ruské vysoko presné námorné rakety Kalibr na južnom okraji Dnepropetrovska zničili techniku ukrajinskej ​​protilietadlovej raketovej divízie S-300, ktorá bola dodaná Ukrajine zo Slovenska, a bola ukrytá v hangári. Zasiahnuté boli štyri odpaľovacie zariadenia S-300 a až 25 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl.

Hovoríme o tom protilietadlovom raketovom systéme S-300, ktoré Slovensko „darovalo“ Ukrajine.

Heger 8. apríla potvrdil darovanie jediného slovenského protiraketového systému S-300 Ukrajine. Dodávka zbraní bola tajná a trvala dva dni. Slovensko sa stalo prvou členskou krajinou NATO, ktorá poskytla Ukrajine takéto zbrane.

Ruské vzdušné sily zlikvidovali toto S-300 zo Slovenska do niekoľkých dní po ich dodaní. Ruská spravodajská služba o pohybe tohto S-300 zbierala informácie a identifikovala jeho umiestnenie v ukrajinskom vojenskom objekte, v hangári pri Dnepropetrovsku.

Rusko je vyzbrojené vysoko výkonnými raketami, napríklad Kňižalmi, Iskandermi a Kalibrami, ktoré môžu po identifikácii veľmi rýchlo zlikvidovať takéto ciele na Ukrajine.

Foto: Screenshot z videa na Telegrame
Foto: Screenshot z videa na Telegrame

Foto: Screenshot z videa na Telegrame

Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Diamantová pláž, Islande, mReportér

Na pláži vyplavilo "diamanty". Pozrite si zábery z divokej prírody ostrovného štátu

17.04.2024 05:00

Zábery priamo z pláže zachytil mReportér Jaro Karak.

zima, sneh, Chorvátsko, dedina, potok, rieka

Slnko vystriedal sneh. Teploty v Chorvátsku klesli za 24 hodín o takmer 30 stupňov

16.04.2024 23:46

Severné Chorvátsko zaznamenalo veľký teplotný pokles a sneženie, pričom v pondelok tam dosahovali teploty 28 stupňov Celzia.

trump, súd

Do procesu s Trumpom v kauze platieb pornoherečke vybrali šesť porotcov

16.04.2024 23:08

Celkovo by mohol výber poroty trvať týždeň. Desiatky potenciálnych porotcov totiž vyjadrili pochybnosti ohľadom svojej schopnosti zachovať si v procese nestrannosť.

Josep Borrell

EÚ pracuje na rozšírení sankcií voči Iránu po jeho útoku na Izrael

16.04.2024 21:21

Návrh verejne podporilo Nemecko, Francúzsko a niekoľko ďalších členov EÚ. Súhlas s ním vyslovil aj šéf zahraničnej politiky EÚ Borrell.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 261203x
Priemerná čítanosť článkov: 4928x

Autor blogu

Kategórie