Založ si blog

Veľká bitka o 9 oblastí na východe Ukrajiny sa začne v polovici apríla

Rusko-ukrajinská vojna zatiaľ nie je veľkou vojnou.

Ešte sa zo žiadnej strany neuskutočnila žiadna mohutná ofenzíva, po ktorej by niektorá zo strán konfliktu obsadila celistvé rozsiahle územia, napr. celú Doneckú, Luhanskú, Záporožskú, Chersonskú, Charkovskú, Dnepropetrovskú, Nikolajevskú, Odeskú a Sumskú oblasť, ďalej v článku ich budem označovať ako „9 oblastí“.

Ruská armáda sa zatiaľ snaží získavať strategické pozície na Ukrajine ako východiskové body pre zásobovanie a pre zoskupovanie svojich jednotiek, ktoré sa majú podieľať na budúcej mohutnej ruskej ofenzíve v 9 oblastiach na východe Ukrajiny a ničiť ukrajinské vojenské objekty a ukrajinskú vojenskú techniku, a tým v čo najväčšej možnej miere znížiť bojaschopnosť ukrajinskej armády, čo bude pre Rusko strategicky dôležité, keď začne svoju ofenzívu.

Ruská armáda pripravuje mohutnú ofenzívu, ktorá má začať v polovici apríla a ktorej cieľom má byť kompletné obsadenie spomenutých „9 oblastí“.

Bitka o týchto „9 oblastí“ sa začne v polovici apríla. A tým začne aj veľká vojna medzi Ruskom a Ukrajinou.

Rusko v súčasnosti pokračuje vo vedení vojenskej operácie na Ukrajine, no zároveň je v bojovej zóne relatívny pokoj.

Je to spôsobené tým, že v rámci prípravy rozsiahlej bitky o týchto „9 oblastí“ sa ruské jednotky preskupujú. Otázka je len, kedy to začne. A začať by to malo v polovici apríla.

Počas prípravy na ofenzívu ruské jednotky pokračujú v útokoch na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru. Ničené sú veliteľské stanovištia, sklady pohonných hmôt, vojenské objekty a miesta akumulácie vojenskej techniky ozbrojených síl Ukrajiny.Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Európska únia / EÚ / Brusel /

Hrabko: EÚ nemôže meniť eurofondy podľa výsledkov parlamentných volieb

20.04.2024 07:52

List KDH do Bruselu, ktorý žiada, aby občania Slovenska neboli trestaní odobraním eurofondov, považuje publicista za posolstvo dovnútra štátu.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: Chcú Rusi obsadiť Charkov? Lavrov naznačil, že by tvoril 'sanitárnu zónu' okolo Ruska

20.04.2024 07:35

Ruský záujem o Charkov môže súvisieť s vytvorením "sanitárnej zóny" okolo ruských obcí, aby boli mimo dostrelu ukrajinskej armády.

archeológovia, Kremnička, Banská Bystrica

Unikát na Slovensku aj v okolitých štátoch: Miesto brutálnych popráv skúmajú archeológovia

20.04.2024 07:00

V lokalite krvavého masakru ide o novátorský počin slovenskej archeológie. V banskobystrickej časti Kremnička odštartovali výskum na mieste masových popráv.

blinken

Vojaci USA odchádzajú z Nigeru. Krajina sa zbližuje s Ruskom

20.04.2024 06:07

Spojené štáty v piatok súhlasili so stiahnutím svojich viac ako 1000 vojakov z Nigeru a ukončením svojej prítomnosti v tejto krajine.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 261488x
Priemerná čítanosť článkov: 4934x

Autor blogu

Kategórie