Založ si blog

Veľká bitka o 9 oblastí na východe Ukrajiny sa začne v polovici apríla

Rusko-ukrajinská vojna zatiaľ nie je veľkou vojnou.

Ešte sa zo žiadnej strany neuskutočnila žiadna mohutná ofenzíva, po ktorej by niektorá zo strán konfliktu obsadila celistvé rozsiahle územia, napr. celú Doneckú, Luhanskú, Záporožskú, Chersonskú, Charkovskú, Dnepropetrovskú, Nikolajevskú, Odeskú a Sumskú oblasť, ďalej v článku ich budem označovať ako „9 oblastí“.

Ruská armáda sa zatiaľ snaží získavať strategické pozície na Ukrajine ako východiskové body pre zásobovanie a pre zoskupovanie svojich jednotiek, ktoré sa majú podieľať na budúcej mohutnej ruskej ofenzíve v 9 oblastiach na východe Ukrajiny a ničiť ukrajinské vojenské objekty a ukrajinskú vojenskú techniku, a tým v čo najväčšej možnej miere znížiť bojaschopnosť ukrajinskej armády, čo bude pre Rusko strategicky dôležité, keď začne svoju ofenzívu.

Ruská armáda pripravuje mohutnú ofenzívu, ktorá má začať v polovici apríla a ktorej cieľom má byť kompletné obsadenie spomenutých „9 oblastí“.

Bitka o týchto „9 oblastí“ sa začne v polovici apríla. A tým začne aj veľká vojna medzi Ruskom a Ukrajinou.

Rusko v súčasnosti pokračuje vo vedení vojenskej operácie na Ukrajine, no zároveň je v bojovej zóne relatívny pokoj.

Je to spôsobené tým, že v rámci prípravy rozsiahlej bitky o týchto „9 oblastí“ sa ruské jednotky preskupujú. Otázka je len, kedy to začne. A začať by to malo v polovici apríla.

Počas prípravy na ofenzívu ruské jednotky pokračujú v útokoch na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru. Ničené sú veliteľské stanovištia, sklady pohonných hmôt, vojenské objekty a miesta akumulácie vojenskej techniky ozbrojených síl Ukrajiny.Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Jaroslav Naď, Demokrati

Na Ficovo škandalózne odhalenie reaguje Naď aj prezídium. Je to klamstvo a strašenie ľudí, polícia upozornila na dva hoaxy

31.05.2023 17:09

Skupinu, o ktorej hovoril Smer na tlačovke, mali vytvoriť ešte počas vlády Roberta Fica v roku 2018.

Macron

Macron: Koniec vojny je ďaleko, ale Ukrajina dobytá nebude

31.05.2023 16:56, aktualizované: 17:13

Dodal, že takzvaná špeciálna vojenská operácia sa premenila na geopolitický omyl.

Jan Lipavský

Šéf českej diplomacie: Ruský kolonializmus rozpútal v Európe peklo

31.05.2023 16:30

"Bez ohľadu na to, ako vojna dopadne, Rusko bude ďalšie desaťročia predstavovať pre európsku bezpečnosť výzvu,“ povedal český minister zahraničia Jan Lipavský.

Ivan Štefanec

Europoslanec Štefanec: Slovenské firmy môžu na munícii pre Ukrajinu zarobiť

31.05.2023 16:20

Europoslanec Ivan Štefanec pre denník Pravda uviedol, že výroba munície pre Ukrajinu vytvorí nové pracovné príležitosti vo firmách v Snine a Dubnici nad Váhom.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 249052x
Priemerná čítanosť článkov: 4699x

Autor blogu

Kategórie