Založ si blog

Vstúpi Poľsko do vojny na Ukrajine?

V niektorých médiách sa už začína špekulovať o vstupe Poľska do vojny na Ukrajine.

Špekuluje sa o otvorení druhého frontu západne od Kyjeva a malo byť ho otvoriť Poľsko, ktoré by vstúpilo na strane Ukrajiny do rusko-ukrajinskej vojny, ktorá sa odohráva na území Ukrajiny.

Dúfam, že sa tieto špekulácie nepotvrdia, lebo spýtajme sa, že: „Čo by to pomohlo Poľsku, keby sa takto dostali do rusko-ukrajinskej vojny?“

Je všeobecne známe, že v Poľsku dlhodobo panuje averzia k Rusku, ktorá má historické korene.

Vieme, že poľský premiér Morawiecki a jeho stranícky šéf Kaczynsky chceli na Ukrajinu poslať vojská NATO. Nazvali do mierovou misiou NATO na Ukrajine, čo by ale v konečnom dôsledku znamenalo vojenský konflikt krajín NATO s Ruskom, čo by znamenalo tretiu svetovú vojnu a je úplne jedno, že páni Morawiecki a Kaczynsky to chceli nazvať mierovou misiou NATO.

Tento návrh ale pánom Morawieckenu a Kaczynskému v NATO samozrejme neprešiel, lebo povedzme si na rovinu: „Väčšina ľudí zo zdravým rozumom nechce tretiu svetovú vojnu, lebo tretia svetová vojna, v ktorej by sa určite použili atómové zbrane, by znamenala smrť miliárd nevinných ľudí“.

Keď pánom Morawieckemu s Kaczynskému neprešla iniciátiva s misiou NATO, snáď tam teraz na Ukrajinu nepošlú na vlástnú päsť poľskú armádu ako samostatnú armádu bez mandátu NATO, čo by v tom prípade neznamenalo zapojenie NATO do vojny na Ukrajine, ale len zapojenie Poľska ako samoststnej jednotky.

Snáď toto Poľsko nespraví.

Alebo, že by Poľsko naozaj vstúpilo do vojny na Ukrajine a otvorilo druhý front západne od Kyjeva?

Uvidíme.

Budeme sledovať vývoj aj nadalej a uvidíme, čo sa stane.

Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Poland Politics Law

Poľská vláda na opozíciu uplietla ruský bič

31.05.2023 18:04

V krajine, kde Putinova agresia proti Ukrajine ešte viac vyhrotila tradičné protiruské nálady, má novozriadená vyšetrovacia komisia skúmať, kto z domácich politikov podľahol vplyvu Moskvy.

Mikuláš Dzurinda, László Sólymos

Sólymos: Spájame sa s Dzurindom, lebo je v štáte chaos ako po Mečiarovi

31.05.2023 17:28

Spojenie považuje Sólymos za prirodzené aj z hľadiska hodnotového ukotvenia, uznáva však, že k nemu prišlo pomerne neskoro.

loď, Ukrajina, vojna, Jurij Olefirenko

Rusko údajne zničilo poslednú ukrajinskú vojenskú loď. Podľa Britov Moskva stráca iniciatívu

31.05.2023 17:25

Ruský rezort obrany však o zničení lode neposkytol dôkazy.

Jaroslav Naď, Demokrati

Na Ficovo odhalenie reaguje Naď aj prezídium. Je to klamstvo, polícia upozornila na dva hoaxy

31.05.2023 17:09

Skupinu, o ktorej hovoril Smer na tlačovke, mali vytvoriť ešte počas vlády Roberta Fica v roku 2018.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 249068x
Priemerná čítanosť článkov: 4699x

Autor blogu

Kategórie