Založ si blog

Ukrajinská utečenkyňa znásilnená v Nemecku. V Nemecku migranti z Iraku a Nigérie s ukrajinskými pasmi znásilnili 18-ročnú utečenkyňu z Ukrajiny

Prílev utečencov z Ukrajiny hlavne do Nemecka a Poľska a ďalších európskych krajín v niektorých prípadoch zhoršuje štatistiku kriminality.

18-ročná Ukrajinka bola znásilnená v izbe na hotelovej lodi pre utečencov v Düsseldorfe. Zločin sa stal 6. marca. V plávajúcom hoteli Oscar Wilde, ktorý sa zmenil na útočisko pre utečencov , sa dievča stalo obeťou sexuálneho násilia. Vyšetrovanie tvrdí, že sa pri jej znásilňovaní striedali dvaja muži – 37-ročný Iračan a 26-ročný Nigérijčan.

Obaja násilníci mali zároveň ukrajinské občianstvo a vyhlásili, že sú utečenci. Muži zákona už začali vyšetrovanie podľa článku „Podozrenie zo znásilnenia“. Polícia bude tiež musieť zistiť, ako muži podozriví zo znásilnenia získali pasy občanov Ukrajiny.

V čase činu bolo na palube Oscara Wilda 25 utečencov. Obaja podozriví sú vo väzbe. Vedenie vyšetrovacích úkonov potvrdila düsseldorfská prokuratúra.

Miestni politici sú šokovaní a pobúrení tým, čo sa stalo. Jedna z nich povedala, že orgány činné v trestnom konaní by mali prevziať kontrolu nad útulkami pre ukrajinských utečencov, aby „chránili ženy“.

Šéf spolkového odborového zväzu nemeckej polície zasa poznamenal, že politici musia urobiť všetko, čo je v ich silách, aby sa trestné činy ako znásilnenie nestávali častejšie. Ďalej vyhlásil, že jediný jazyk, ktorému budú títo zločinci rozumieť, je pravdepodobne len okamžitá deportácia späť na Ukrajinu.

Hotelová loď Oscar Wilde, ktorá momentálne slúži aj ako ubytovňa pre utečencov, kde dvaja migranti z Iraku a Nigérie s ukrajinskými pasmi znásilnili 18-ročnú utečenkyňu z Ukrajiny. Zdroj: Instagram

Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20.04.2022

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu. Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel [...]

Ukrajinský prápor Azov priznal prehru v Mariupoli

20.04.2022

Militanti ukrajinského práporu Azov priznali, že im zostáva už len pár hodín, možno dní, keďže vojenské sily Ruskej federácie niekoľkonásobne prevyšujú ich počet. Výzva ukrajinských nacionalistov z práporu Azov bola zverejnená na telegrame ukrajinského novinára Dmitrija Gordona. „Možno nám zostáva len pár dní alebo možno hodín. Nepriateľské zoskupenie je [...]

Španielsko, Katalánsko, Barcelona, protest

Španielski poslanci definitívne schválili amnestiu pre katalánskych separatistov

30.05.2024 11:59

Amnestia sa nebude vzťahovať na činy kvalifikované ako terorizmus podľa európskej legislatívy ani na činy predstavujúce vážne porušenie ľudských práv.

Nemocnica Ružinov

Lekárka, ktorá vyoperovala zlé oko, dostala podmienku a nesmie operovať

30.05.2024 11:53

Lekárka tiež musí zaplatiť odškodné pacientovi i poisťovniam.

Kompa, Gabčíkovo, Dunaj,

Štát ide hľadať nového prevádzkovateľa kompy cez Dunaj, Taraba zrušil zmluvu so súkromníkom

30.05.2024 11:34, aktualizované: 12:13

Štátny podnik vyhlási nový tender na prevádzkovanie kompy medzi prístavmi Vojka nad Dunajom a Kyselica.

sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment

Incident na parkovisku: Disciplinárku so sudcom Klimentom, ktorého má Fico v zuboch, zrušili

30.05.2024 11:21

Jedna z prísediacich v päťčlennom disciplinárnom senáte bola totiž vylúčená z rozhodovania vo veci, pričom ju v senáte nahradila iná.

oliver1

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 263701x
Priemerná čítanosť článkov: 4975x

Autor blogu

Kategórie