Počasie brzdí ruskú armádu. Zatiaľ. Od pondelka sa, ale výrazne oteplí. Budúci týždeň môžme očakávať obrovskú ruskú ofenzívu na Donbase. A ona aj nastane. Od pondelka sa výrazne oteplí…

20. apríla 2022, oliver1, Nezaradené

Dnes bol na východe Ukrajiny rozsiahly dážď. Z dôvodu počasia sa na fronte toho veľa nedialo. Ruská armáda sa dnes do ofenzívy moc nehrnula. Terén bol dnes po daždi rozmočený a nevhodný na rozsiahlu ofenzívu.

Ruská armáda už čaká len na zlepšenie počasia a vysušenie a stvrdnutie pôdy a potom sa s obrovským množstvom vojakov (200 000), tankov a bojových vozidiel rôzneho typu doslova výrúti do obrovskej ofenzívy na Donbase za obrovskej podpory zo vzduchu. To bude niečo obrovské, v doterajšom priebehu rusko-ukrajinskej vojny nevídané.

Len pripomínam, že na strane ruskej armády sa má veľkej bitky na Donbase (Doneckej a Luhanskej oblasti) zúčastniť 200 000 vojakov a na strane ukrajinskej armády 120 000 vojakov.

Dá sa očakávať že ruská armáda uzatvorí ukrajinskú armádu do kotlov a potom už bude ukrajinská armáda mať len dve možnosti:

  1. vzdať sa
  2. alebo, ak sa po uzavretí do kotlov nevzdajú, tak nastanú nevídané „jatky“. Tie straty na strane ukrajinskej armády (je ich tam 120 000) v takomto prípade budú obrovské, nevídané od čias druhej svetovej vojny.

V nasledujúcich šiestich dňoch má na východe Ukrajiny pršať už len v piatok. Sobota a nedeľa už budú bez dažďa, 17-19 stupňov. Od pondelka sa výrazne oteplí, pondelok slnečno a 21 stupňov, utorok slnečno a dokonca 25 stupňov…

Pri pohľade na predpoveď počasia sa dá predpokladať, že obrovská ruská ofenzíva začne niekedy medzi sobotou a pondelkom, teda za 2 až 4 dni…

Však sa sami pozrite na predpoveď počasia na Donbase na nasledujúcich 6 dní…